Фото-кадр

Ільма

До витоків річки ІльмаІнформація.

Ільм’янське лісництво Вигодського державного лісового госодарства, загальна площа 6421 га, своїм "розмахом" поступається тільки Свічівському. Лісовий заказник місцевого значення «Ільма» розміщується на правому березі ріки Свіча в басейнах її притоків - потоків Ільма, Романівна, Соколів, від полонинських вершин хребта Аршиці до самого впадіння в річку Свіча. До складу лісового заказника входять різновікові насадження. Майже половину площі заказника займають букові праліси з домішкою ялини звичайної, ялиці білої, клена явора, ільма гірського, клена гостролистого. Верхню межу лісу під горою Великий Пустошак займають високогірні праліси за участю ялини звичайної, зарослі сосни гірської. Діапазон висот над рівнем моря від 600 метрів (урочище Соколів) до 1423 метрів (вершина гори Великий Пустошак). Переважаючі типи лісу - СЗ БПЯ (вологий буково-ялицевий суялинник), СЗ ЯПБ (волога ялиново-ялицева субучина), СЗ БЯП (вологий буково-ялиновий суяличник), СЗ Я (вологий чистий суялинник). На території заказника переважають схили північної експозиції крутизною 100 -150, в зоні зростання пралісів схили крутизною 250 - 350 градусів. Підлісок представлений ліщиною, жимолостю чорною, вовчими ягодами, горобиною звичайною. Трав'янистий покрив утворюють квасениця, зубниця залозиста, осока лісова, сольданела гірська, арніка гірська, безщитник жіночий, чорниця, брусниця, осока, ожина, малина, мохи - зозулин льон, гілокомій проростаючий, плеврозій Шребера. Для передгір"я характерні як чисто листяні так і з вкрапленнями хвої насадження. Колись тут мали буяти ільмові породи дерев, для чого максимально сприятливі низинні райони. Та і назва як урочищ так і річки тому підтвердження. Хочеться вірити що тут наявні і спокійно себе почувають олені, косулі, дикі кабани... Ну мусять бути і вже такі рідкісні в Карпатах бурий ведмідь, глухар. А в швидкоплинній, хрустально чистій воді з безліччю перекатів - водоспадиків форель. А бо я чогось не розумію...

Заказник, завдяки своєму природньому розташуванню, а саме єдиному в"їзду в угіддя через міст на річці біля адмінспоруди лісництва, мабуть найбільш захищене, контрольоване від самовільних порубок та інших лісопорушень. Наслідково мабуть тут не раді і всяким відвідувачам. Збереглось напевно це ще з часів совка, коли тут, в "райському куточку", знаходилась утаємничена заміська резиденція, такий собі відпочинковий будиночок для певного контигенту ну дуже поважних осіб.

 

Опис, враження, фото.

Давно тут не був, років тридцять... Хоча не одноразово, проїжджаючи повз постійно закритий шлагбаум, ловив себе на думці що хочу.

(Продовження буде)Обновлен 21 дек 2018. Создан 21 фев 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Скеля, відпочинок в Карпатах Червона книга України